MOTOMAN PL80 - nowy robot do paletyzacji i przenoszenia ładunków o masie do 80 kg

 

Kilka miesięcy po wprowadzeniu na rynek nowej generacji robotów paletyzujących o wysokiej wydajności, do naszej serii Motoman PL dołącza kolejny członek rodziny w niższym zakresie udźwigu: nowy Motoman PL80 z łatwością paletyzuje ładunki do 80 kg i charakteryzuje się wyjątkowo dużymi prędkościami osi zapewniającymi optymalną wydajność produkcji.

Dzięki swojej kinematyce mały robot paletyzujący i manipulacyjny z serii Motoman PL idealnie nadaje się do paletyzacji pudełek, kartonów, układania i pobierania warstw, na przykład na rozwijającym się rynku logistycznym i e-commerce. Niezbędne są przy tym bardzo wysokie cykle paletyzacji, a PL80 spełnia te wymagania wykonując ponad 800 cykli na godzinę.

Motoman PL80 charakteryzuje się niską wysokością całkowitą, smukłą konstrukcją i małą powierzchnią podstawy, co jest szczególnie ważne w miejscach, gdzie przestrzeń jest często na wagę złota. Pomimo bardzo kompaktowej i smukłej konstrukcji, manipulator ma wystarczający zasięg w poziomie i w pionie dla wszechstronnych zastosowań, na przykład podczas paletyzacji na końcu linii.

Solidna konstrukcja nadgarstka zabezpieczona przed wnikaniem pyłu i cieczy (IP67) pozwala również na ciągłe użytkowanie Motoman PL80 w trudnych warunkach pracy. Dodatkowo przewody zasilające i sterujące dla wszystkich chwytaków podciśnieniowych i chwytaków serwo mogą być poprowadzone blisko ramienia robota aż do nadgarstka w sposób bezkolizyjny, co zapewnia możliwość wykonania każdego zadania paletyzacji.

Optymalnie zharmonizowana i smukła pod względem kinematycznym konstrukcja, w połączeniu z najnowszą technologią napędu Sigma-7, zapewnia wyjątkowo duże przyspieszenia i prędkości z bardzo wysoką powtarzalnością +/- 0,03 mm.

 

Wysokowydajny kontroler MOTOMAN YRC1000

Wszystkie roboty z serii Motoman PL działają w oparciu o kompaktowy, wysokowydajny kontroler YRC1000, który zapewnia szeroki zakres funkcji planowania ścieżek i komunikacji. Kontroler zarządza również zsynchronizowanym sterowaniem ruchami, chwytakami funkcyjnymi lub ścieżkami. Idealnie sprawdza się w połączeniu z dostępną opcjonalnie jednostką sterującą bezpieczeństwa funkcjonalnego (FSU) do zabezpieczania i zmniejszania rozmiarów kompaktowych obszarów roboczych.

Programiści systemów PLC mogą zaprogramować robota w znanym sobie środowisku programowania PLC zgodnym z IEC61131 za pomocą bloków funkcyjnych z wykorzystaniem unikalnego interfejsu MotoLogix, co jest szczególnie atrakcyjne w automatyce logistycznej.  Nie jest już potrzebny specjalny programator robotów, a integracja ze sterownikami PLC jest znacznie uproszczona.